Sünneti Hangi Doktor Yapar?

Sünnet işlemi oldukça eski dönemlere dayanmaktadır. Sünnet işlemi üreme ortanını baş kısmında bulunan derinin kesilerek alınması işlemi denilmektedir. Sünnet işlemini bir kaç farklı yöntem ile yapılabilmektedir.

Sünnet işlemi Dini inanışlara göre yapılması gereken bir durum olmakla birlikte aynı zamanda, sağlık açısındanda oldukça önemli bi gereklilik olmaktadır.

Sünnet Ne Zaman Yapılmalıdır?

Sünneti Hangi Doktor Yapar?Sünnet işlemi ülkemizde genellikle doğduğu ilk bir kaç içerisinde veya 6-7 yaşında yapılmaktadır. Tıbben yapılması gereken yaş oranı ise çocuk psikoloji açısından 2 yaşından önce ve 6 yaşından sonra yapılması daha uygun olmaktadır.

Sünnet Hangi Doktor Yapar?

Sünnet işlemi Devlet Hastanelerinde veya Özel Hastanelerde yapılabilecek bir işlem olmakla birlikte, Sünnet işlemini Cerrah Üroloji Uzman Doktorları tarafından yapılmaktadır.

Sünnet işlemi yapılmadan önce, sünnet olacak çocuğa bir kaç basit test yapılacak çocuk sünnete mani bir sağlık probleminin olup olmadığı araştırılarak, eğer herhangi bir mani yoksa bu işlem gerçekleştirilmektedir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir