Devlet Hastanesi ve Özel Hastane Sünnet Fiyatları 2023

Özel hastanelerin ve devlet hastanelerinde sıklıkla yapılan sünnet işlemi bir çok aile tarafından genellikle 2 yaşından önce yapılmaktadır.

Sünnet işlemi bir dini gereklilik olduğu kadar, tıbbı olarakta faydalı bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Sünnet işlemi, erkek üreme organının ucunda idrar çıkışını kapatan ve o bölgede boşluk oluşturan cilt dersinin katlanarak kesilmesi işlemidir.

Sünnet işlemi bir diğer ismi hisn işleminde genellikle erkek çocuklarda yeni doğduğunda yada 5 yaşından sonra yapılması tercih edilmektedir. Sünnet İşleminde çocuğun psikolojiside dikkate alınmalıdır.

Devlet Hastanesinde Sünnet Yapılır Mı?

Sünnet işlemi uygun ortamı ve koşulları bulunan tüm devlet hastanelerinde sünnet işlemi yapılmaktadır. Sünnet işleminde devlet hastanesinde yaptıracaklar için Çocuk Cerrahisi bölümünü tercih ederek işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Devlet Hastanesi Sünnet Fiyatları 2023

Devlet Hastanesi sünnet işlemlerinde en sık tercih edilen hastanelerden biri olmaktadır. Devlet Hastanelerinde sünnet işlemi hem hızlı hemde uygun fiyatlı olmaktadır. 16 haziran 2007 tarihinde yürürlüğe giren tebliğle göre SSK, Bağ-Kur, Yeşil Kart ve Emekli Sandığı mensupları tüm devlet hastanelerinde sünnet ücretsiz bir şekilde çocuklarını sünnet ettirebilirler.

Özel Hastane Sünnet Fiyatları 2023

Sünnet özel hastanelerde Uzman Çocuk Cerrahları ve Uzman Üroloji doktorları tarafından yapılan sünnet işlemini alanında uzmanlaşmış doktorlar tarafından yapılmaktadır. Özel Hastanelerde sünnet işlemi sıklıkla tercih edilen bir işlem olmakla birlikte hem daha pratik hemde sıra bekleme olmadan yapılmaktadır.

Özel Hastane Sünnet Fiyatları genellikle hastaneden hastaneye farklılık göstersede ortalama olarak 1500 TL ile 2000 TL arasında diyebiliriz. 

Özel Hastane Sünnet fiyatı en az 1.500 TL ve en yüksek 10.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Bu fiyat farklılıkları, yenidoğan sünnet fiyatı, bebek sünnet fiyatı, çocuk sünnet fiyatı ve erişkin sünnet fiyatı olarak farklılık göstermektedir.

Nitekim diğer bir fiyat farkı ise hastanenin konumu, ili, hitap ettiği kesim bakımından hastaneden hastaneye fiyat farklılıkları oluşması normal olarak karşılanmaktadır.

2023 Özel Hastane Sünnet Fiyatları
İşlem TipiEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatOrtalama
Özel Hastane1.500 TL10.000 TL3.000 TL
Not: Fiyatlar konuma ve hastaneye göre farklılık gösterebilir.
Not: Bazı özel kliniklerde bu işlem için 4.000 TL 5.000 TL gibi fiyatlar istenilebilmektedir.
Not: Bahsedilen orta seviye özel hastane fiyatlarıdır.

2023 özel hastane sünnet fiyatları

Sünnet İşlemi İçin En İyi Yaş Hangisi?

2023 özel hastane sünnet fiyatlarıSünnet işleminde en önemli etkenlerden biride sünnet yaşı olmaktadır. Sünnet işlemi sıklıkla farklı zaman diliminde yapılmasa çocuk psikolojisini anlamak açısından en önemli yaş vakti 2 yaşından önce ve 5 yaşından sonrasını oluşturmaktır.

Yenidoğan Sünnetinin Faydası Var Mıdır?

Yenidoğan sünnet işlemi aslında en hızlı vücut yenilemesinin ve onarılmasının olduğu dönemdir. Sağlıklı bir bebekte yapılan sünnet işlemide çok hızlı bir şekilde iyileşmesini olmak sağlarken psikolojik açıdanda çocuğun hiç etkilenmediği bir dönem olmaktadır. 

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir